Gwadelupa - Antigua i Barduba - Gwadelupa


Wspomnienia tworzą ludzie i piękne widoki w ich tle

Rejs życia, podróż życia musi obfitować w momenty zapierające dech w piersiach. Czy może być coś bardziej zniewalającego niż pieszczota wszystkich zmysłów równocześnie?


Jak sugestywnie opisać muśnięcie wiatru na opalonej skórze podczas żeglowania po Karaibach?
I jak wyrazić radość istnienia, jaką odczuwamy na widok śmigających wzdłuż burty grupy delfinów?


Gwarantujemy, że Gwadelupa, Antigua i Barbuda zapewnią Ci doświadczenie szerokiego wachlarza zarówno emocji i wzruszeń, jak również fizycznych doznań, niespotykanych w innych częściach świata.

Karaiby to przecież nie tylko turkusowe morze, rafa koralowa oraz długie, białe i piaszczyste plaże. Karaiby to także ludzie. Ich dzieje, spotkania, rozmowy, wioski i miasteczka, w których żyją, praca, którą wykonują. Chcemy, żebyś doświadczył jak to jest mieszkać na Karaibach. Jak to jest spacerować wąską uliczką, wzdłuż małych, kolorowych domków, przysiąść na godzinkę w przydrożnym barze, żeby napić się szklaneczki rumu z miejscowymi i posłuchać ich historii.

Dostępne terminy →

Chcemy uczcić z Tobą tę błogą idyllę delektując się wykwintną kreolską kolacją podziwiając zachód słońca, a następnie będziemy raczyć nasze podniebienia pachnącymi, tropikalnymi owocami.

Rejs Gwadelupa - Antigua i Barduba - Gwadelupa

Co w cenie?

14 dniowy pobyt na jachcie + koja

opieka doświadczonego skipera

przewodnik w czasie wycieczek

świeża pościel oraz ręczniki

ponton z silnikiem

paliwo do jachtu oraz do pontonu

sprzątanie po rejsie

korzystanie z akcesoriów do pływania (maski, płetwy, fajki, SUPY)

wędki do łowienia

pełne wyposażenie kambuzu plus gaz

kawiarka oraz kostkarka lodu

hamaki oraz maty do plażowania

We własnym zakresie

transport lotniczy oraz transfer na jacht

napoje alkoholowe oraz restauracje

ubezpieczenie KL, NNW

Dodatkowo płatne

kaucja za jacht (150e/os) zwrotna po rejsie w przypadku braku zniszczeń lub strat w wyposażeniu jachtu

droższe atrakcje tj quady, nurkowanie, itp

składka jachtowa (250e/os)

Składka do kasy jachtowej obejmuje:
zakup produktów żywnościowych oraz środki czystości, wizy, wejściówki do parków oraz inne atrakcje tj muzea, forty, rumiarnie itp, samochody z wypożyczalni, miejsca postojowe jachtu tj mooringi

co, gdzie, jak i kiedy

Szczegółowy plan rejsu

1. dzień: Mile podekscytowani oczekujemy Waszego przybycia, a kiedy godzina 0 wybije osobiście odbiera Was z lotniska kapitan. Po krótkiej podróży samochodem docieramy do mariny, gdzie wszyscy razem i każdy z osobna zostają przeszkoleni, a wcześniej zaproszeni do zajęcia swoich kabin.Po zakończeniu części oficjalnej zapraszamy na pyszną kolację.

2. dzień: Dzisiejszy dzień spędzimy u wybrzeży Ilet du Gosier należącej do Gwadelupy. Jest to idealne miejsce na rozpoczęcie przygody z Karaibami i pierwsze rejsowe doznania. Ta mała, ale bardzo urokliwa wysepka szczyci się piękną plażą urozmaiconą palmami oraz latarnią morską, która kontrastowo odznacza się swoją bielą na tle turkusowego morza i niebieskiego nieba.Plany na dzisiaj: można zacząć od baru (tak, na wyspie jest bar), można zawiesić między palmami hamak i przetestować osobiście słodkie nieróbstwo lub, do czego również gorąco zachęcamy wybrać pierwsze podczas rejsu snoorkowanie w krystalicznych wodach Morza Karaibskiego.Szacując dzisiejszy plan – stawiamy na relaks i chillout i bliższe zaznajomienie się z towarzyszami podróży.W przeciwieństwie do śniadania serwowanego na jachcie, dzisiejsza obiadokolacja serwowana będzie na plaży i stawiamy na naszą polską tradycję kulinarną, czyli grilla ale z karaibskimi specjałami oczywiście. Drugi wieczór rejsu spędzimy na cudownej plaży Anse Canot, gdzie szczególnie zachęcamy do spróbowania kreolskich przysmaków serwowanych na tutejszych straganach. Dzisiejszą noc można z powodzeniem spędzić w hamaku na plaży – cisza, spokój i pełne bezpieczeństwo gwarantowane.

3. dzień: Trzeci dzień rejsu można delikatnie nazwać wymagającym. Zatem zapominamy o wczorajszym chilloutowym wylegiwaniu się na plaży lub w hamaku, a zamieniamy się w żądnych przygód zdobywców. Wracamy do wybrzeży Gwadelupy, przygotowujemy prowiant i samochodami jedziemy na miejsce, z którego rozpoczynamy trwającą ponad 1,5 godzinną wyprawę na szczyt wulkanu La Soufriere, najwyższego szczytu Małych Antyli (1467 m n.p.m.). Wulkan jest półaktywny i żeby móc podejść pod sam jego krater, wymagane są specjalne zezwolenia. My Wam je gwarantujemy. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i ustaleniu z ekipą planu drogi powrotnej wybieramy jedną z dwóch opcji:
- droga powrotna w stronę samochodów z przerwą na kąpiel w naturalnych basenach geotermalnych Bains Jaune, a następnie przejazd samochodem i kolejny 4 kilometrowy trekking w kierunku imponującego 20 metrowego wodospadu.
lub
- schodzimy ze szczytu wulkanu inną trasą, przedzieramy się przez dżunglę korzystając z najbardziej błotnistych szlaków i „zaliczając” kadr rodem z hollywoodzkiej produkcji Tomb Raider z głównym eksponatem w postaci rozbitego samolotu pasażerskiego.Pomimo napiętego grafiku nie zapomnieliśmy o Waszych żołądkach i obiadokolację zagwarantujemy Wam jeszcze przed powrotem na jacht.Przed Wami kolejna noc, którą można spędzić w hamaku na plaży.

4. dzień: Kolejny dzień, który rozpoczynamy wycieczką samochodową, tym razem jednak wybierzemy się podziwiać najwyższe na Karaibach wodospady.Przed nami piesza wycieczka w kierunku Chutes de Carbet, czyli trzy wodospady połączone szlakiem turystycznym, z których najwyższy i prawdopodobnie najwyższy na całych Karaibach sięga 115 metrów wysokości, kolejny zaś ma 105 metrów. My najwięcej czasu spędzimy na najniższym wodospadzie, który jednak w urodzie nie ustępuje swoim wyższym braciom i właśnie dlatego tu zaliczymy najbardziej imponujące skoki do wody w tropikach.W sumie nie wiemy czy kolejność zajęć jest właściwa (możliwe, że dla niektórych nie), ale po wyśmienitej zabawie w wodzie zapraszamy do równie znakomitej destylarni rumu. Reszta dnia ułoży się w zależności od oczekiwań i zgrania całej ekipy, ponieważ w planach jeszcze: grill nad rzeką w samym sercu dżungli i przerwa na zakupy.

5. dzień: Jak przystało na rejs, z samego rana wypływamy w morze. Udajemy się w kierunku najbardziej malowniczej plaży na Gwadelupie, gdzie znajdziemy się po dwóch godzinach żeglowania. Po dwóch dniach spędzonych w tropikalnej dżungli, podczas których czujemy się prawie jak bohaterowie Jumanji, wracamy do rajskich widoków piaszczystych plaż kontrastujących z intensywnym turkusem krystalicznie czystej wody, a to wszystko w akompaniamencie majestatycznych kokosowych palm.To właśnie to miejsce, gdzie wręcz należy zawiesić hamak i oddać się słodkiemu lenistwu (po ostatnich aktywnych dniach w pełni zasłużone), ale wcześniej warto poszukać najlepszych miejscówek na zrobienie selfie lub zajrzeć do straganów z pamiątkami. Można tam zakupić ładne i oryginalne rękodzieła wytwarzane przez lokalnych artystów. Wyjątkowy prezent, a równocześnie wsparcie dla twórcy. Po zmierzchu popłyniemy w kierunku Marie Galante.

6. dzień: Poranek i przedpołudnie spędzamy na typowo wodnych aktywnościach z przerwami na plażowanie.Ogólnie cały dzisiejszy dzień jest pod hasłem sjesty!U wybrzeży Marie Galante będziemy snoorkować w krystalicznej wodzie i uprawiać wodne sporty, a kiedy już nacieszymy się tutejszymi widokami, popłyniemy do kolejnej zatoczki, w której będziemy uprawiać wodne sporty i snoorkować. Tutaj również zrobimy zakupy, a wieczorem grilla. Czas jest dla nas. Możemy plażować lub wylegiwać się w hamaku, w którym równie dobrze można zostać na noc i mieć piękny widok na gwieździste niebo.

7. dzień: Wczesnym rankiem wypływamy w kierunku archipelagu Les Saintes. Po około trzech godzinach żeglugi zacumujemy u wybrzeży wyspy Terre-de-Haut, w pięknej, dużej zatoce. Dzisiejszy dzień spędzimy w urokliwym miasteczku. Będzie możliwość spacerowania czarującymi uliczkami wśród ujmujących zabudowań zwieńczonych czerwonymi dachami. Przed nami cały wachlarz lokalnych barów, regionalnych restauracji oraz drobnych sklepików z pamiątkami, z których możliwości będziecie mogli korzystać do woli. Najpierw jednak wybierzemy się do górującego nad miastem XIX wiecznego Fortu Napoleona, w którym obecnie mieści się muzeum. Z Fortu rozpościera się piękny widok na zatokę i wyspy archipelagu Les Saintes. Nocą żeglujemy w kierunku zawietrznej strony wyspy Gwadelupa.

8. dzień: Dzisiaj dostarczymy Wam niezapomnianych morskich wrażeń. Właściwie to nie my, a morskie żółwie, z którymi będziecie mieli przyjemność pływać na jednej z najpiękniejszych raf na Karaibach. Mowa oczywiście o rafie w pobliżu îlets Pigeon.Pozostała część dnia będzie zdecydowanie bardziej transportowa i formalnościowa.Najpierw popłyniemy w kierunku północnej części Gwadelupy (dwie godziny rejsu), żeby m.in. pozałatwiać tam formalności celne. Wieczorem, kiedy słońce zajdzie popłyniemy na wyspę Antigue. Przed nami około osiem godzin rejsu.

9. dzień: Dziewiąty dzień spędzamy w zatoce English Harbour, w okolicach pięknego, odrestaurowanego w stylu epoki kolonialnej portu. Z miejscem tym nierozerwalnie wiąże się osoba kapitana Horatio Nelsona, który ponad 200 lat temu służył na wodach obecnego Morza Karaibskiego. Oprócz ciekawej historii miejsce to obfituje także w piękne, piaszczyste plaże, które wyjątkowo zachęcają do biernego wypoczynku. Po załatwieniu formalności celnych mamy czas na słodkie nicnierobienie.

10. dzień: Dzisiejszy dzień całkowicie poświęcimy na kultywowanie karaibskiej przygody.Po śniadaniu popłyniemy w kierunku uroczej zatoczki, której obce są tłoczne, typowe dla turystycznych aglomeracji kotwicowiska. Czeka nas około dwie godziny żeglugi.Dzisiaj się relaksujemy, uprawiamy sporty wodne, plażujemy, delektujemy widokami, po prostu smakujemy życie. W nocy popłyniemy na Barbudę, do której dotrzemy po około dziewięciu godzinach żeglugi.

11. dzień: Na Barbudzie skupimy się dla odmiany na podziwianiu rajskich widoków.Mamy przed sobą dzień pod hasłem najpiękniejszych plaż Karaibów – czeka nas wycieczka na odcinku około 5 km wzdłuż jednej z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych plaż Morza Karaibskiego. Turkus jest tutaj bardziej turkusowy niż na palecie malarzy, a w połączeniu z bielą delikatnego piasku na plaży i błękitem bezchmurnego nieba tworzy kadr, który na długo zapadnie w Waszej pamięci. Nie szkodzi jednak porobić zdjęć. Jest co fotografować, tym bardziej, że tutejsze plaże (o dziwo) często są kompletnie wyludnione. W nocy płyniemy na Antigue. Czeka nas około siedem godzin rejsu.

12. dzień: Na Antigue będziemy snoorkować z płaszczkami. Będziemy robić sobie z nimi zdjęcia, karmić je z ręki, a w przerwie zamoczymy usta w znakomitych lokalnych trunkach. Będzie także krótki trekking do punktu widokowego, plażowanie (po wysiłku należy się odpoczynek), a resztę dnia spędzimy w stolicy wyspy Antigue – Saint John`s. W nocy żeglujemy w kierunku Gwadelupe, dokąd dopłyniemy po około dziewięciu godzinach żeglowania.

13. dzień: Kończąc powoli naszą przygodę z Karaibami proponujemy Wam możliwość dokonania wyboru jak chcecie spędzić dzisiejszy dzień. Przedostatni dzień spędzamy na największej i najpiękniejszej dzikiej plaży Gwadelupy i tak możemy spędzić kilkanaście godzin.Spragnieni wrażeń i aktywności mogą wybrać się z nami na 1,5 godzinny trekking do punktu widokowego lub możemy tę wycieczkę wydłużyć o kolejne trzy godziny marszu, żeby zobaczyć tutejsze wodospady. Dzisiejsza obiadokolacja serwowana będzie na plaży.

14. dzień: Dzień zakończenia rejsu. Uczestnicy rejsu udają się na lotnisko na własną rękę. Jest możliwość zamówienia taxi (koszt około 80-90 $), można jednak również bez problemu dostać się na lotnisko lokalnym autobusem (koszt 7 $).W zależności od ilości wolnego czasu jest jeszcze możliwość snoorkowania na rafie lub spędzenia czasu miasteczku, w którym oprócz standardowych atrakcji bardzo ciekawy jest tutejszy ogród botaniczny.

 
 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com

Co można, a czego lepiej nie robić

Dodatkowe informacje

Po wejściu na pokład kapitan dokładnie przygotuje, poinformuje i przeszkoli załogę o tym co, jak i kiedy można, a czego lepiej nie robić. Każdy współuczestnik ekipy rejsowej otrzymuje komplet pościeli, ręcznik, matę plażową oraz jedyny i niepowtarzalny hamak, ażeby móc poleniuchować pod palmami.

Podczas tego rejsu dokonamy przełomu w Twoim sposobie myślenia. Pokażemy Ci co oznacza relaks pod karaibskimi palmami i czym jest zwolnienie tempa.

Te czternastodniowe „warsztaty” sjesty, bycia tu i teraz, doceniania piękna świata i relacji z drugim człowiekiem zaowocują trwałymi, pozytywnymi zmianami w Twoim przyszłym życiu.

 

A z bardziej prozaicznych faktów, to chcemy, żebyś całkowicie zakosztował Karaibów. Kiedy dopłyniemy do Wyspy Motyla (tak określa się Gwadelupę ze względu na jej kształt) skupimy uwagę zarówno na rajskich plażach z białym piaskiem i palmami kokosowymi, jak również na niepowtarzalnych krajobrazach karaibskiej dżungli z tropikalną przyrodą, majestatycznymi wodospadami czy czynnym wulkanem. Podczas tego rejsu poznasz nie tylko fascynujące zamierzchłe czasy Karaibów, ludzi i miejsca, które teraz są historią upamiętniającą przeszłe wydarzenia, ale także jej obecne oblicze pełne życzliwych i radosnych mieszkańców.

1

Gwadelupa

imponujące rafy koralowe, olśniewające białe plaże i smak tropikalnych owoców
2

Antigua i Barduba

karaibskie miasteczka w połączeniu z cudownymi rafami koralowymi i piaszczystymi plażami

Gwadelupa - Antigua i Barduba - Gwadelupa

Rejsy po Karaibach - terminy

Sortuj wg:
 • Adventure_Cezar10.jpg

  14 dniowy 18.01-31.01.2025

  Rejs po Karaibach - start rejsu  Gwadelupa - Antigua And Barbuda  - koniec rejsu Gwadelupa

   Brak wolnych miejsc 

  1150€
 • Adventure_-_Cezar_-_2.jpg

  14 dniowy 03.02-16.02.2025

  Ferie zimowe : Rejs po Karaibach - start rejsu  Gwadelupa - Antigua And Barbuda  - koniec rejsu Gwadelupa

  8 wolnych miejsc 

  1350€
 • Adventure_-_Cezar_-_4.jpg

  14 dniowy 17.02-02.03.1025

  Ferie zimowe : Rejs po Karaibach - start rejsu  Gwadelupa - Antigua And Barbuda  - koniec rejsu Gwadelupa

  Brak wolnych miejsc 

  1350€
 • Adventure_-_Cezar_-_4.jpg

  14 dniowy 05.03-18.03.2025

  Rejs po Karaibach - start rejsu  Gwadelupa - Antigua And Barbuda  - koniec rejsu Gwadelupa

  8 wolnych miejsc 

  1150€

zobacz pozostałe rejsy

Luksusowe rejsy po Karaibach

Rejs Gwadelupa - Antigua i Barduba - Gwadelupa

Gwadelupa - Dominika - Martynika

Rejsy już od 900 EUR/os
Rejs Martynika - St. Lucia - St. Vincent i Grenadyny - Martynika

Martynika - St. Lucia - St. Vincent i Grenadyny - Martynika

Rejsy już od 900 EUR/os

Ukazanie piękna przyrody Karaibów oraz kontakt z drugim człowiekiem to nasz główny cel rejsu.

Zakotwiczamy w miejscach idealnych do snoorkowania, gdzie przejrzysta, odbijająca promienie słońca woda skusi Cię do zanurzenia się w jej toni.

Wśród „ochów” i „achów” jakie wydobywają się z ust na widok rajskich plenerów zawiążemy przyjaźnie nie rzadko na długie lata.

Sprawdź wszystkie opcje →

×